- Komerční sdělení -finance
DomůPro ženyUdržujte se ve formě díky kolu

Udržujte se ve formě díky kolu

Letní vedra jsou tady a určitě to i vás stále táhne někde k vodě. Ani se nedivíme, v takovém počasí je jakákoli vrstva oblečení navíc velkou přítěží a tak obléknout si plavky a slunit se někde na koupališti, či při nějaké přírodní vodní nádrži, je asi nejrozumnějším řešením.

Ať v horách nebo na zpevněných cestách, vždy myslete na bezpečnost

Aby však celé léto nebylo jen o lenošení, není třeba zapomínat ani na svou fyzičku. Pokud se vám nechce trávit takové krásné dny zavřená ve fitku a chcete udělat něco pro svou kondici, nejčastějším způsobem, jak se udržovat ve formě, je pravidelně běhávat. V takovém období však neriskujte zdravotní problémy kvůli běhu během veder a vyražte si zaběhat brzy ráno, když je teplota ještě snesitelná nebo nejste-li ranní ptáče, počkejte do večera, kdy se venku začne alespoň trochu ochlazovat a slunce nebude tak pálit.

Alternativou k běhu může být kolo. Na kole máte šanci, že vás alespoň trochu „ofoukne“ při rychlejší jízdě nebo při jízdě z kopce. A když se chcete schovat před ostrým sluncem, můžete na kole zamířit do hor. Každopádně myslete na svoji bezpečnost a noste přilbu. Hlavně při jízdě mimo zpevněných cest, kde hrozí větší riziko najetí na nějakou nerovnost, používejte kvalitní MTB přilby. Že v ní vypadáte směšně? Bezpečnost je přece prvořadá, ale když už vám jde io vzhled, když si obléknete cyklistické šortky a obtažený dres, minimálně pánové se vám jistě nebudou dívat na přilbu.

Stala se z vás vášnivá cyklistka? Jízděte na kole doma

Pokud už je cyklistika vaší vášní, určitě se snažíte trávit na kole co nejvíce času i v případě ne zcela nejpříznivějšího počasí. Netřeba však zbytečně riskovat úraz nebo zdravotní problémy a proto pokud opravdu není možná bezpečná jízda venku, můžete si ji vynahradit doma.

Pokud teď říkáte, že stacionární kolo už máte vyzkoušeno a nebylo to nic pro vás, na mysli máme něco jiného. Pokud si chcete i doma dopřát autentický pocit z jízdy na kole, cyklotrenažéry budou nejlepším řešením.

Nemusíte přitom hned investovat do pokročilých interaktivních trenažérů. Pro začátek vám naprosto postačí levnější model se základními funkcemi. Alespoň si vyzkoušíte, jestli taková forma jízdy na kole doma je pro vás, nebo přece jen budete raději čekat na vhodnější počasí.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek