- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníJak vytvořit čistobílý interiér, aby nepůsobil chladný a nezajímavý

Jak vytvořit čistobílý interiér, aby nepůsobil chladný a nezajímavý

Čistobílý interiér se může často jevit jako chladný či nehostinný, ale někdo na bílou nedá dopustit. Jak tedy vytvořit prostor, který by iv bílém šatu vypadal famózně a ne tak, jako by mu něco chybělo?

Bílá barva se při zařizování interiéru stává tak běžnou, až se může zdát, že je ideálním řešením pokaždé, když nevíte, jakou barvu zvolit. Kdy po ní zvykneme sáhnout? Často to bývá ze strachu, že zvolíme špatné barvy. Bílou přece nic nezkazíme. Dalším důvodem bývá nedostatek světla či malá místnost, kterou toužíme opticky zvětšit a prosvětlit. Pro někoho je důvodem představa klidného domova a bílou považuje za jediný způsob, jak toho docílit. Poslední pohnutkou je nedostatek kreativity.

Přestože se na první pohled může zdát, že vytvořit pěkný interiér, ve kterém dominuje bílá barva, není nic náročného, ​​opak je pravdou. Celé umění tkví v promyšlené kombinaci jednotlivých tónů. I bílá barva má totiž spoustu odstínů a každý z nich má vlastní světlost, teplotu či hloubku. Jejich kombinací a vrstvením (použitím různých materiálů, struktur a vzorů) získá prostor ten správný šmrnc.

Odstíny bílé obecně rozdělujeme na teplé a studené. Pokud máte v plánu prosvětlit malou místnost, sáhněte spíše po chladnějších tónech, jako je klasická bílá, perlová bílá, porcelánová bílá, alabastrová bílá. Pokud máte naopak velkorysý prostor, vsaďte na odstíny jako krémová bílá, pudrová bílá, mušlová bílá, broskvová bílá.

Čím bílou okořenit?
Spojení černé a bílé je nadčasové. Při dávkování černé však buďte střídmi a opatrní – vynikne na doplňcích, vzorech a menších plochách. Těm, kteří milují eleganci a luxus, doporučujeme kombinaci zlaté a bílé. Na stěně se budou skvěle vyjímat zlaté rámy na obrazy, zrcadla nebo jiné nástěnné doplňky.

S bílou si výborně rozumí také šedá a antracitová, zejména pokud máte v místnosti teplé odstíny bílé nebo béžové. Máte z výrazných barev obavu, ale nechcete se jich vzdát úplně? Vyzkoušejte to s jemnými pastelovými odstíny. Může to být pár doplňků, ale nemusíte se bát ani větších ploch či kusů nábytku.

Bílý mix
V nadčasovém interiéru, který navrhl architekt Martin Frank, tvoří bílá základ v celém domě. Vytváří „čistou“ plochu a podklad pro ostatní předměty každodenní potřeby. Bílá je zde použita v mnoha
odstínech – od lesklé sněhobílé přes šedobílou až po béžovou. Kov, sklo, nerez a beton kontrastují s kartáčovaným dubovým nábytkem. Hladké světlé plochy zvýrazňují strukturu dřeva, která vyniká a prostor přirozeně zútulňuje.

Po povrchu
Aby byl achromatický interiér zajímavý, použijte rozmanité povrchové úpravy a materiály v odstínech bílé. Může to být dřevěná podlaha nebo obklad na zdi, bílý cihlový obklad, texturovaná pohovka buklé, lesklý lakovaný jídelní stůl, mramorový obklad či velké kameninové vázy.

Jak je možné, že některé bílé interiéry vůbec nevypadají stroze a nudně? Kumšt je v tom, že se v nich jen málokdy využívá stoprocentní bílá. Velmi často se používá tlumenějśí odstín. „off-white“. Je skvělou volbou zejména v dobře prosvětlených místnostech, které by jasná bílá příliš prozářila.

Éterická
I velkou místnost můžete zaodět do bílého kabátu. Půvabně éterického prostoru docílíte bavlněnými a lněnými textiliemi, nadýchanou pohovkou a nábytkem s jemnými konturami.

Uzemníte jej pomocí přírodních doplňků (ratan, mořská tráva, masivní dřevo) a osvěžíte použitím jednoduchých grafických prvků.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek