- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníBydlení v krásném prostředí pod monumentální střechou

Bydlení v krásném prostředí pod monumentální střechou

Ne vždy jdou stavební tradice ruku v ruce s požadavky na moderní bydlení a pohodlí. V případě domu pod monumentální střechou s názvem House K2 v Jižním Tyrolsku se to podařilo. Bonusem navíc je úchvatná přírodní scenérie, kamkoli oko dohlédne. Nechtěli byste sem alespoň na pár dní?

Stavba z dílny studia monovolume architecture + design leží na náhorní plošině Renon na severu Itálie. Díky tomu, že je obklopena lesy a loukami, vytváří ideální útočiště uprostřed hor. Okouzlí však nejen prostředím, ale také architekturou a interiérovým designem. Tak, jak využívá kontrast mezi tmavým exteriérem a světlým interiérem, pocítíte také dialog mezi tradicemi a moderním životním stylem.

Tyrolská chata s moderním provedením a monumentální střechou
Základním konceptem designu je současná interpretace tradiční architektury jižního Tyrolska. Zdroj: Giovanni De Sandre

Monumentální střecha jako ochrana
Základním konceptem designu je současná interpretace tradiční architektury jižního Tyrolska. Celé bydlení pokrývá monumentální střecha, která vytváří pocit pohodlí a bezpečí.

Působí, jak ochranná křídla stavby a zároveň harmonizuje s okolními domy. V nejvyšším patře jsou ve střeše umístěny dva vikýře, které rámují výhledy na Dolomity a vnášejí hory do obytných prostor.

Moderní designový interiér rodinné tyrolské chaty
Hlavním rysem interiéru je samonosné schodiště, které se vysouvá do horního patra ve tvaru „U“. Zdroj: Giovanni De Sandre

Samonosné schodiště uvnitř, subtilní schody zvenčí
Hlavním rysem interiéru je samonosné schodiště, které se vysouvá do horního patra ve tvaru „U“. Zároveň kontrastuje s velmi subtilním přístupovým schodištěm z vnější strany. Uprostřed přízemí, mezi obývacím pokojem a jídelnou, stojí další inspirativní multifunkční kus nábytku.

Moderní designový interiér rodinné tyrolské chaty
Uprostřed přízemí, mezi obývacím pokojem a jídelnou, stojí další inspirativní multifunkční kus nábytku. Zdroj: Giovanni De Sandre

Kromě úložného prostoru a místa na televizor je v něm zakomponován krb s obkladem, který je reinterpretací tradiční architektury ve starých jihotyrolských selských domech – všimněte si vzorovaného obkladu.

Na druhém podlaží se nacházejí soukromé místnosti – ložnice a koupelny. Na třetím je samostatný apartmán s ložnicí kuchyní a obývacím pokojem, s přístupem po vnějším schodišti.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek