- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyZajímavé a netradiční diety: Už jste zkoušeli voňavou či džusovou dietu?

Zajímavé a netradiční diety: Už jste zkoušeli voňavou či džusovou dietu?

Věděli jste, že v kterémkoli okamžiku drží dietu 40 procent žen a 20 procent mužů? Během života ji vyzkoušelo přibližně 50 procent mužů a až 75 procent žen. Více než 30 procent dietujících užívá při své snaze zhubnout doplňky stravy. Přinášíme vám tyto zajímavé a netradiční diety.

Vybrali jsme pro vás netradiční diety. Kterou si vyberete?
Voňavá dieta
Tajemství voňavé diety spočívá ve využití vůně jídla k potlačení apetitu, zintenzivnění pocitu sytosti a kontrolu podnětů k přejídání. Tato inhalace se tak postará o snížení hmotnosti. Základní princip zní: „Nejprve ovoň, pak sněz!“ Během vdechnutí se aroma dostane do nosu, vůně se stane tisíckrát výraznější a mozek vyšle do těla signál: „Přestaň jíst“! nebo signál sytosti, který vyvolá pocit plnosti. Vůně teplého jídla se uvolňuje nejúčinněji.

Tato dieta však není vhodná pro lidi s alergiemi, astmatem nebo opakovaným ucpáváním nosu. Nedoporučuje se konzumovat potraviny, které nedokážou stimulovat centrum mozku jako například mléko a mléčné výrobky. Upřednostněte jídla s přirozenou sladkou vůní. Pro potlačení hladu volte kořeněná nebo teplá aromatická jídla (polévky, kávu, čokoládu a čaje). Jídlo žvýkejte pomalu a před samotnou konzumací ovoňujte sladké neutrální vůně.

Džusová dieta
Tato dieta je obměnou hladovky a sestává jen z čajů, vývarů a šťáv. Je extrémně nízkokalorická, což se projeví ketózou z rozpadu svalstva a tuku, které tělo využívá jako zdroj energie. Džusy snižují některé nepříznivé účinky úplné hladovky, neboť obsahují alespoň nějaké výživné látky a sacharidy využitelné jako zdroje energie a také vitamíny a minerály.

Organismus potřebuje sacharidy pro udržení hladiny glukózy v krvi a džusová dieta obsahuje jen malé množství sacharidů a energie. Pití vody, džusů a vývarů částečně minimalizuje dehydrataci a zmírňuje úbytek draslíku, sodíku a jiných minerálů v porovnání s úplnou hladovkou.

Tříbarevná dieta
Byla navržena tak, aby vyvolala trvalé snížení hmotnosti a přidala vám léta zdravého života. Tento barevný program se soustřeďuje na příjem červených, žlutých, oranžových a zelených fytonuntů. Tento stravovací program slibuje stálou kontrolu hmotnosti, žádné pocity omezování a celoživotní strategii pro prevenci rakoviny, srdečních onemocnění i jiných chorob souvisejících se stárnutím.

Cílem je zkonzumovat 9 porcí ovoce a zeleniny denně a 6 až 11 porcí obilovin, přičemž energie získaná z tuků by neměla přesáhnout 20 % celodenního příjmu. Žádné potraviny nejsou považovány za špatné, i když některé se doporučuje omezit. tuky, červené maso, ryby, drůbež nízkotučné mléčné výrobky a slazené vody.

Dieta Dobrá nálada
Dvoufázový program nabízí konec trápení se s dietami díky kombinaci zdravé stravy, fyzické aktivity a pozitivního postoje k dosažení zdraví a pohody. Základní myšlenkou diety je, že výběrem zdravých a výživných potravin spolu s dostatkem odpočinku a fyzické aktivity lze dosáhnout optimálního fyzického a duševního zdraví. Jídla se rozdělují na „jídla, po kterých se cítíte dobře“ a na „jídla, po kterých se cítíte špatně“.

Během prvních dvou týdnů programu nazvaných „Urychlovač dobré nálady“ se ze stravy vyloučí jídla, po kterých se cítíte špatně. Dieta poskytuje několik energetické hladiny v rámci tří hlavních a dvou vedlejších jídel. Ve druhé fázi, „Cít se skvěle a zhubni“, se mohou znovu zavést dvě malé porce vína, čokolády nebo přidaného cukru. Když se dosáhne cílového snížení hmotnosti, dieta přejde do fáze „Dobrá nálada po celý život.“

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek